• Zdravý životný štýl

• V dňoch od 17. 10. do 24.10.2022 sme v rámci  predmetu ETV uskutočnili so žiakmi  v učebniach aktivitu : Zdravý životný štýl“. Materiál na aktivitu poskytli   zamestnankyne   RÚVZ vo Veľkom Krtíši Mgr. Zdenka Kováčová a pani Zlatica Foltánová.

1/ Aktivitu sme začali rozhovorom so žiakmi, kde sme zisťovali, čo si

predstavujú pod pojmom „životný štýl“ .

2/ So žiakmi sme si pozreli PPT pripravené pracovníčkami RÚVZ a tiež

propagačný materiál.

Po zhliadnutí prezentácií sme žiakom kládli otázky, ako:

• Čo si dnes ráno raňajkoval?
            • Akú si mal desiatu?
            • Čo rád ješ ?
            • Je to zdravé?

3/ So žiakmi sme si pozreli  DVD o zdravom stravovaní. Po prezretí DVD sme

robili jednotlivé aktivity:

1.  žiaci 5. ročníka vymodelovali zdravú zeleninu;
            2. so žiakmi 6. ročníka sme zostavili pyramídu zdravia potravinami,  ktoré

vystrihli z letákov;

1. žiaci 7. ročníka vymaľovali omaľovánku zdravej zeleniny
            2. žiaci 8.  a  9. ročníka vyhľadávali potravu, ktorá obsahuje menej kalórií.

Na záver sme aktívnych žiakov odmenili nálepkami poskytnutými RÚVZ.

Žiaci sa prostredníctvom PPT dozvedeli, ako sa správne stravovať a tiež chrániť svoje zdravie.

Vo Veľkom Krtíši, dňa 28.10.2022                             Vyhotovila: Mgr. Šoučíková

• Účelové cvičenie pre žiakov druhého stupňa

• Mimoriadna udalosť - požiar

"Čo robiť pri požiari? Alebo ako sa správať pri evakuácii?"

Tak týmto sa zaoberali naši žiaci II.stupňa počas teoretického vzdelávania pred jesennými prázdninami.

Venovali sa signálom varovania, mimoriadnym udalostiam aj evakuácii. Zopakovali si aj dopravné značky a správanie na cestách. Pozornosť sa upriamila i na poskytnutie prvej pomoci pri popáleninách.

Žiaci boli veľmi aktívni a pozorní poslucháči.

Tieto poznatky si overia v letnom účelovom cvičení, už sa tešíme.😍

• Problémy tohto sveta - obchodovanie s ľuďmi

• Beseda so žiakmi deviateho ročníka - "Obchodovanie s ľuďmi alebo s bielym mäsom?"​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Už ma to tu nebaví! Všetko je tu na nič! Chcem zarobiť veľa peňazí a mať úspech!

Takto nejako to začína. Ako ľahko sa môžu ľudia stať obeťou obchodovania s bielym mäsom.

Touto besedou sme chceli upozorniť aj našich končiacich žiakov. Aby predišli tomuto zločinu - nútená prostitúcia, žobranie, uzavretie manželstva, nútená práca podobná otroctvu.

Bola to veľmi pútavá prezentácia pre našich žiakov.