• Práca s hlinou

• Privítali sme u nás pani učiteľku, Mgr. Betku Liptákovú, ktorú sme si pozvali, aby nám priblížila prácu s hlinou. Výtvory v podobe mištičiek, srdiečok, postavičiek, atď., napovedajú, že túto výzvu zvládli decká na výbornú.  Túto peknú aktivitu sme mohli zrealizovať vďaka podpore Nadácie SPP.

• Naša radosť

• Naši žiaci zo školského klubu detí v máji pri príležitosti DŇA MATIEK vystúpili so svojim kultúrnym programom v zariadení pre Seniorov NAŠA RADOSŤ VšNsp Veľký Krtíš. Pod vedením vychovávateliek Nyiforová Erika, Krištofová Renáta.

• Hľadanie pokladov v lese

• V apríli nám počasie veľmi neprialo. Akciu so zážitkovými aktivitami „Apríl mesiac lesov“ sme si spravili v máji pre žiakov V. a VI. ročníka v parku Hôrka..

Pozornosť a pamäť sme si u žiakov otestovali pri hľadaní pokladov lesov. Podarilo sa to 2 žiakom VI. ročníka a 1 žiakovi V. ročníka. Predstavili sme si rodinky zvierat pomocou pohybov a zvukov, následne vzájomne sa hľadali žiaci a vytvárali rodinné páry. Najviac sa im páčili vzájomné hádanky. Na záver si vymaľovali lesné zvieratká, o ktorých sme najviac hovorili a žijú v lese.

Vypracovala: Ing. Bystrianska

• Deň matiek v ŠKD❤️

• Naši šikovní družinári, si pod vedením Eriky Nyiforovej a Renatky Krištofovej pripravili krásny program pre mamičky. Ako prvá sa mamičkám prihovorila pani riaditeľka Mgr. G. Ružinská, potom pani vychovávateľka E.Nyiforová a nakoniec detičky.

• "Prevencia o nelegálnych drogách - posilnenie vedomosti, chránenie budúcnosti"

• Naša ďalšia preventívna prednáška bola dôležitým krokom v boji proti šíreniu nelegálnych drog. Ing. I. Bystrianska poskytla žiakom kľúčové informácie o rizikách a následkoch užívania konopných drog, opiátov a psychotropných liekov.

Vďaka spoločnej snahe posilňujeme u žiakov vedomosti a schopnosti odolať lákavostiam nelegálnych látok.