• Pre žiakov sú na vzdelávanie pripravené pekné a účelné priestory

•

Škola má tri samostatné budovy spojené spojovacou chodbou. Všetky priestory a učebne máme vkusne vyzdobené, nástenky a výstavky s výrobkami žiakov zdobia chodby a triedy. Okrem tried máme aj rôzne špeciálne zariadené učebne.

Dielňa I. a Dielňa II. - Učebne slúžia na vyučovanie pracovného vyučovania - prác v dielni, tu sa žiaci učia opracovávať drevo a kovové materiály, správne a bezpečne používať všetky ručné nástroje určené na prácu s nimi, vyrábať jednoduché výrobky, správne dodržiavať pracovný postup.

Kuchynka je priestor určený na výučbu prác v domácnosti. je plne vybavená tak, aby sa žiaci mohli naučiť variť jednoduché jedlá, udržiavať poriadok, umývať riad, získavať zručnosti v rôznych domácich prácach.

Učebne s interaktívnou tabuľou sú tri. Multimediálna učebňa, AMV učebňa a knižnica. V tej sa pre žiakov nachádzajú aj tablety, s ktorými môžu individuálne pracovať. Používajú sa nielen na vyučovanie informatiky, ale každého vyučovacieho predmetu, na ktoré si učitelia pripravujú učebné texty a úlohy pre žiakov v interaktívnom prostredí. Počítačová učebňa je vybavená počítačom pre každého žiaka v skupine, učiteľským počítačom a dataprojektorom.

V knižnici môžu žiaci okrem čítania kníh pracovať na tabletoch a interaktívnej tabuli.

Snoezelen je špeciálna relaxačná učebňa. Vybudovali sme ju pred niekoľkými rokmi a slúži žiakom s ťažkým zdravotným znevýhodnením, s viacnásobným postihnutím. Poskytuje im podnety na rozvoj zmyslového vnímania, ukľudňuje a pomáha pri učení.

Pri relaxácii pomáha žiakom aj psychomotorická miestnosť. Slúži na rozvoj psychomotoriky - čo je forma pohybovej aktivity, ktorá je zameraná na prežívanie pohybu. Vedie k poznávaniu vlastného tela, okolitého sveta a k zážitkom pohybových aktivít. Na tento účel využíva jednoduché herné činnosti, činnosti s náradím a náčiním, kontaktné prvky a prvky pohybovej muzikoterapie vrátane relaxačných techník. Cieľom novovytvorenej psychomotorickej miestnosti je rozvoj vnímania a integrácia vestibulárneho a  hmatové systému, ako aj celkové vnímanie vlastného tela. Našou snahou bude v budúcnosti, aj prostredníctvom projektov, o doplnenie pomôcok na integráciu všetkých zmyslov. Táto miestnosť je určená pre všetkých žiakov I. a II. stupňa, ako aj pre žiakov z IVP tried na zlepšenie koncentrácie, učenie sa pohybom, relaxáciu.

Relaxačná telocvičňa slúži na vyučovanie telesnej výchovy pre menších žiakov. Väčší žiaci chodia cvičiť do športovej haly a do fitnes telocvične v Centrte voľného času Veľký Krtíš.

Okolo budovy školy máme pekný školský dvor a záhradu. V nej sú vysadené ovocné stromy a kríky, máme aj školské políčko a fóliovníky, kde sa žiaci učia pestovať niektoré druhy zeleniny. Úrodu vedia spotrebovať pri práci v školskej žiackej kuchynke.